Ostatní ročníky

12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19,

Róza na Facebooku

2. ročník soutěže pro rodiny s dětmi
  • Je připraveno 18 zábavných akcí pro celou rodinu.
  • Přihlaste svou rodinu
    Přihlašovacím formulářem 
    (týká se i rodin soutěžících v minulém ročníku).
  • Sbírejte soutěžní známky a vyhrajte skvělé ceny.
Vyhlašuje statutární město Chomutov.
ÚvodÚvod ● Archiv úvodníků
Samá voda, samá voda
Úterý, 17 Duben 2012 08:55

Ahoj, vy moji vodníčci,

v sobotu nám krásně svítilo sluníčko, a tak mnozí z vás ani nemohli dospat, jak se těšili do městských lázní, kde se konal již třetí ročník Chomutovské ploutve. Já i Rozmarýnek jsme se na vás taky moc těšili a bylo úžasné, že jste se očividně vody nezalekli a dorazila vás opět veliká spousta. Plavali jste jako malé vydry, potápěli jste se pro puky, skákali z věže, a komu byla zima, mohl si jít zalenošit do vyhřáté vířivky. Krásně vypadalo, jak jste si hráli s pestrobarevnými nafukovacími míči, které jste od nás dostali na památku. O největší vrůšo se samozřejmě postaraly plavecké závody, kterých se zúčastnili ti nejodvážnější z vás – a to jak maminky a tatínkové, tak i děti. Čekalo na ně 50 metrů volným stylem. Každý dostal tašku s dárky a vítězové i volné vstupenky do městských lázní. Sláva vítězům, čest poraženým – největší aplaus si vysloužil ten malý klučina, který do uplavání padesátky dal opravdu všechno. A představte si, že to bylo poprvé, kdy ji vůbec přeplaval. Klobouk dolů!

Voda je fajn, avšak držte palce, aby nám v neděli na Kozím krušení svítilo sluníčko a nepršelo. Budu se na vás s bráškou Rozmarýnkem těšit v městském parku. Hornického ducha a dobrou náladu s sebou.

Zatím papa

Koza Róza

 
Jaro je tady!
Čtvrtek, 05 Duben 2012 13:41

V sobotu jsme jej přivítali s plnou parádou v Rytířském sále na radnici. I když se počasí tak úplně jarně nevyvedlo – dokonce za oknem i lehce popadával sníh – my jsme si

tu pravou jarní a velikonoční náladu naladili sami. V první řadě k ní přispěli tři krásní králíčci, kteří si spokojeně chroupali mrkev na seně a jarní břízky, které jste si po libosti mohli ozdobit (a musím přiznat, že to dopadlo nádherně). Pak už jste se vrhli do velikonočního tvoření. Pod vašima šikovnýma rukama vznikaly pestrobarevné květiny z papíru, pomlázky, krabičky na vajíčka se mnou a Rozmarýnkem, papírová vajíčka zdobená roztodivnými tvary, které jste vystřihovali ze samolepících papírů a kraslice zdobené bavlnkami či vodovými obtisky. Pokud jste toho uměleckého tvoření neměli ještě dost, mohli jste si vybarvit různé omalovánky s jarními a velikonočními motivy, a to buď voskovkami, nebo vodovými barvami. Prostě jste byli všichni moc šikovní a vytvořili překrásné věci., ze kterých jste měli určitě velikou radost. A radost jste udělali určitě i všem vašim blízkým, kterým jste poslali velikonoční pohledy, které jsme si pro vás přichystali.

Teď už nás za pár dní čeká další akce, kterou je Chomutovská ploutev. Tak šup vytáhnout ze skříně plavky.

A mám pro vás na závěr úžasnou zprávu. Jelikož nám v lednu nevyšel kvůli počasí Eskymácky den, rozhodli jsme se namísto něj uspořádat náhradní akci, a to v neděli 22. dubna v městském parku, kde bude probíhat rodinná část akce Chomutovské krušení. Tak se na vás budu moc těšit a rozloučím se s vámi tradičním hornickým pozdravem

Zdař Bůh!

Koza Róza

 
Skvěle jsme si zabruslili
Středa, 07 Březen 2012 08:30

Ahoj bruslařky a bruslaři,
ani jsem se nenadála a akce Lední jízda, na kterou jsem se tolik těšila, utekla jako voda. Tentokrát jsme se tam sešli, jak já, tak můj bráška Rozmarýnek a i náš společný kamarád Picaroon z chomutovských Pirátů. Už se stalo tradicí, že účast vždy předčí mé očekávání. To, že se přímo na ledu sejde na sto čtyřicet rodin, jsem nečekala a strašně moc mi to udělalo radost. Bruslili jste opravdu všichni – od malých prcků na „kačenkách“ po dědečky a úplně nejlepší byl jeden tatínek, který bruslil s malým mimčem v náručí. Tomu říkám mít v sobě sportovního ducha! Na všechny byly tradičně připraveny nejrůznější dovednostní disciplíny, jako byla opičí dráha, curling, střelba na bránu či slalom mezi kužely. Všichni jste byli strašně moc šikovní a na každém stanovišti na každého čekala malá odměna – hopsakoule, plyšová zvířátka, bonbony nebo puky rodinného zápolení, na kterých jsme vypodobněni já a Rozmarýnek. Naše podobenky jste si odnesli i na tričkách, která vám všem moc slušela. Tak si je nezapomeňte brát i na další akce, ať se poznáme :-).
31. března nás čeká na radnici vítání Velikonoc. Mám na vás nachystané roztodivné velikonoční tradice. Takže si přineste vyfouknuté skořápky vajíček, ať se můžeme pořádně umělecky vyřádit. Čím víc tím líp! Moc se na vás budu těšit.

Koza Róza

 
Máme za sebou hrátky s hlavolamy
Pondělí, 06 Únor 2012 14:06

Ahoj kluci a holky, maminky a tatínkové,

v neděli jsme se sešli v útulných prostorách jídelny základní školy Březenecká, abychom se trochu potrápili nad různými hlavolamy. Úžasné byly paní kuchařky, které nám všem připravily a napekly spoustu dobrůtek v podobě muffinů, perníků, obložených mís či chlebíčků s roztodivnými pomazánkami (Já se mohla utlouct po té mrkvovo-celerové, které doma říkáme falešná humrová.  To vám byla dobrota). Řádně posilněni jsme se mohli vrhnout na ty slibované hlavolamy. Klasické puzzle jste všichni už určitě někdy skládali, proto vám šlo jeho skládání tak pěkně od ruky. To dřevěná 3D zvířátka byla těžší oříšek. Tam už museli vydatně pomáhat rodičové – pod rukama jim tak vznikali různí dinosauři, kobry, myšky a ptáčci. Jenom mě zamrzelo, že některé rodiny si nerozpakovaly odnést těchto dřevěných puzzle víc, i když věděly, že se tím nedostane na ostatní. No nic, i takoví jsou mezi námi. Naštěstí barevných papírů byla nevyčerpatelná zásoba, a tak jsme mohli origami skládat do sytosti. Jak jsme viděla, složili jste spoustu lodiček, čepic a kalíšků, ti šikovnější zvládli i tradiční origami labutě nebo jeřáby. A mozkové závity nám potrápily tangramy. Na facebooku se mi můžete pochlubit, které tvary jste zvládli.

Jinak se už moc těším na poslední únorový víkend, kdy se spolu uvidíme na Lední jízdě. Tak nabrousit brusle a hurá trénovat piruety!

Zatím se mějte krásně.

Koza Róza

 


Generální sponzor:

sd_logo

Sponzoři:

uk_logo_text firo_tour_logo smart_travel_logo kola_dvorak_logo eaton_logo povodi_ohre_logotara_logo  gastro_catering_logo 

Partneři:

skks_logo kultura_a_sport_cv_logo  ddmcv_logo kamencove_logo pzoo_logo scvk_logo hrebikarna_logo tsmch_logo mp_cv_logo cez_logo avon_logo

Mediální partneři:

cv_noviny_2012_logo 

r_blanik_logo 

echomutov_logo